Hogar / Fixed Inductors / LMRNJ10145GL220MN
minImg
LMRNJ10145GL220MN
Taiyo Yuden
Producto No:
LMRNJ10145GL220MN
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 22UH 2.3A 68.4MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.87A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 57mOhm Max
Inductance 22 µH