Hogar / Fixed Inductors / LMRNJ10145GL471MN
minImg
LMRNJ10145GL471MN
Taiyo Yuden
Producto No:
LMRNJ10145GL471MN
Descripción:
FIXED IND 470UH 520MA 1.236 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 610mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 520 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.03Ohm Max
Inductance 470 µH