Hogar / Fixed Inductors / LMRNJ10145GL6R8NN
minImg
LMRNJ10145GL6R8NN
Taiyo Yuden
Producto No:
LMRNJ10145GL6R8NN
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 4.22A 27.6 MOHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.191" (4.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.22 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max
Inductance 6.8 µH