Hogar / Fixed Inductors / LMRNJ10155GL150MN
minImg
LMRNJ10155GL150MN
Taiyo Yuden
Producto No:
LMRNJ10155GL150MN
Descripción:
FIXED IND 15UH 3.4A 37.2MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.03A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 31mOhm Max
Inductance 15 µH