Hogar / Fixed Inductors / LMRNJ10155GL220MN
minImg
LMRNJ10155GL220MN
Taiyo Yuden
Producto No:
LMRNJ10155GL220MN
Descripción:
FIXED IND 22UH 2.8A 51.6MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.37A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 43mOhm Max
Inductance 22 µH