Hogar / Fixed Inductors / LMRNJ10155GL4R7NN
minImg
LMRNJ10155GL4R7NN
Taiyo Yuden
Producto No:
LMRNJ10155GL4R7NN
Descripción:
FIXED IND 4.7 UH 6.01A 0.0135 OH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.4A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.85mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 6.01 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 13.5mOhm Max
Inductance 4.7 µH