Hogar / Fixed Inductors / LMRNJ10165GL150MN
minImg
LMRNJ10165GL150MN
Taiyo Yuden
Producto No:
LMRNJ10165GL150MN
Descripción:
FIXED IND 15UH 3.6A 33.6MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.270" (6.85mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.84 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 28mOhm Max
Inductance 15 µH