Hogar / Fixed Inductors / LMXND2020MKT2R2M0G
minImg
LMXND2020MKT2R2M0G
Taiyo Yuden
Producto No:
LMXND2020MKT2R2M0G
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
FIXED IND 2.2 UH 1.35A 0.1284 OH
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.35A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.37 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 107mOhm
Inductance 2.2 µH