Hogar / Fixed Inductors / LMXND5050WKTR47NMG
minImg
LMXND5050WKTR47NMG
Taiyo Yuden
Producto No:
LMXND5050WKTR47NMG
Descripción:
FIXED IND 0.47 UH 5A 0.0144 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12mOhm
Inductance 470 nH
Series LMXN
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 230MHz