LMZ35003RKGR
Texas Instruments
Producto No:
LMZ35003RKGR
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
41-B1QFN (11x9)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DC DC CONVERTER 2.5-15V 38W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Output 1 2.5 ~ 15V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.44" L x 0.36" W x 0.11" H (11.2mm x 9.2mm x 2.9mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 41-B1QFN (11x9)
Current - Output (Max) 2.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 7V
Control Features Enable, Active High
Series SIMPLE SWITCHER®
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 41-BQFN Module
Efficiency 93%