LMZM23600V5SILT
Texas Instruments
Producto No:
LMZM23600V5SILT
Paquete:
10-uSIP (3.8x3)
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.15" L x 0.12" W x 0.06" H (3.8mm x 3.0mm x 1.6mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 10-uSIP (3.8x3)
Current - Output (Max) 500mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series -
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 10-LDFN Exposed Pad, Module
Efficiency 90%