LMZM33602RLRR
Texas Instruments
Producto No:
LMZM33602RLRR
Paquete:
18-B2QFN (9x7)
Descripción:
DC DC CONVERTER 1-18V
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 1 ~ 18V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.35" L x 0.28" W x 0.16" H (9.0mm x 7.0mm x 4.1mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 18-B2QFN (9x7)
Current - Output (Max) 2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4V
Series -
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 18-PowerBQFN Module
Efficiency 94%