Texas Instruments
Producto No:
LP3963ESX-3.3/NOPB
Fabricante:
Paquete:
DDPAK/TO-263-5
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LIN 3.3V 3A DDPAK/TO263-5
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.5005
$5.5005
10
$4.9381
$49.381
25
$4.6683
$116.7075
100
$4.04586
$404.586
250
$3.83838
$959.595
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 9 mA |
| Voltage - Input (Max) | 7V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 3A |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 15 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | DDPAK/TO-263-5 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.2V @ 3A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LP3963 |