LP5900SD-3.3EV/NOPB
Texas Instruments
Producto No:
LP5900SD-3.3EV/NOPB
Fabricante:
Texas Instruments
Descripción:
EVAL BOARD FOR LP5900SD-3.3
Guía del usuario
Channels per IC 1 - Single
Current - Output 150mA
Product Status Obsolete
Regulator Type Positive Fixed
Series -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 3.3V
Board Type Fully Populated
Mfr Texas Instruments
Utilized IC / Part LP5900
Package Box
Voltage - Input 2.5V ~ 5.5V