LP5907QMFX-3.3Q1
Texas Instruments
Producto No:
LP5907QMFX-3.3Q1
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
SOT-23-5
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
IC REG LINEAR 3.3V 250MA SOT23-5
En stock : 39971
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 425 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 250mA