Texas Instruments
Producto No:
LP5907UVE-3.2/NOPB
Fabricante:
Paquete:
4-DSBGA
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 3.2V 250MA 4DSBGA
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.14
$1.14
10
$1.01745
$10.1745
25
$0.96558
$24.1395
100
$0.79306
$79.306
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 25 µA |
| PSRR | 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 250mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-DSBGA |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 4-XFBGA, DSBGA |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Texas Instruments |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.2V @ 250mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LP5907 |