LP5907YCRR-2.7
Texas Instruments
Producto No:
LP5907YCRR-2.7
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
4-DSBGA (0.65x0.65)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
PROTOTYPE
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 25 µA
PSRR 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 425 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 4-DSBGA (0.65x0.65)
Control Features Enable
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 4-XFBGA, DSBGA
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V
Voltage Dropout (Max) 0.2V @ 250mA