LP8345CDT-1.8/NOPB
Texas Instruments
Producto No:
LP8345CDT-1.8/NOPB
Paquete:
TO-252-3
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 500MA TO252-3
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
PSRR 55dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-252-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V