LP8345ILD-1.8/NOPB
Texas Instruments
Producto No:
LP8345ILD-1.8/NOPB
Paquete:
6-WSON (2.92x3.29)
Descripción:
IC REG LINEAR 1.8V 500MA 6WSON
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 50 µA
PSRR 55dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-WSON (2.92x3.29)
Control Features -
Series -
Package / Case 6-WDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V