LPS1100H1R00JB
Vishay Sfernice
Producto No:
LPS1100H1R00JB
Fabricante:
Vishay Sfernice
Descripción:
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 1100W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 1.055" (26.80mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 1 Ohms
Series LPS 1100
Power (Watts) 1100W