LS200-3.3/L
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
LS200-3.3/L
Descripción:
AC/DC CONVERTER 3.3V 132W
Guía del usuario
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.83" L x 3.86" W x 1.61" H (199.0mm x 98.0mm x 41.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 40 A
Series LS (200W)
Power (Watts) 132W
Type Open Frame
Efficiency 68%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features DC Input Capable, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC