Hogar / Fixed Inductors / LSAPB2520MKT1R5M
minImg
LSAPB2520MKT1R5M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSAPB2520MKT1R5M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1008
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 1.5UH 2.6A 65 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.3A
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Inductance 1.5 µH