Hogar / Fixed Inductors / LSAPB2520MKTR47M
minImg
LSAPB2520MKTR47M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSAPB2520MKTR47M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
1008
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 470NH 4.1A 26 MOHM SMD
En stock : 2000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.8A
Inductance Frequency - Test 2 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Inductance 470 nH