Hogar / Fixed Inductors / LSBHB1608KKT2R2M
minImg
LSBHB1608KKT2R2M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSBHB1608KKT2R2M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0603
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 750MA 345MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 520mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 750 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 345mOhm Max
Inductance 2.2 µH