Hogar / Fixed Inductors / LSBHB1608KKTR24NG
minImg
LSBHB1608KKTR24NG
Taiyo Yuden
Producto No:
LSBHB1608KKTR24NG
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 240NH 2.3A 50 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.65A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 49mOhm Max
Inductance 240 nH