Hogar / Fixed Inductors / LSBHB2012KKT2R2M
minImg
LSBHB2012KKT2R2M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSBHB2012KKT2R2M
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 850MA 290MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 900mA
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 850 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 290mOhm Max
Inductance 2.2 µH