Hogar / Fixed Inductors / LSCNB1005EETR10MB
minImg
LSCNB1005EETR10MB
Taiyo Yuden
Producto No:
LSCNB1005EETR10MB
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0402
Descripción:
FIXED IND 100NH 2A 50 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 100 nH