Hogar / Fixed Inductors / LSCNB1608KKTR47MA
minImg
LSCNB1608KKTR47MA
Taiyo Yuden
Producto No:
LSCNB1608KKTR47MA
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 470NH 2A 55 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 55mOhm Max
Inductance 470 nH