Hogar / Fixed Inductors / LSCND1412FETR33MC
minImg
LSCND1412FETR33MC
Taiyo Yuden
Producto No:
LSCND1412FETR33MC
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0505
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 0.33 UH 3.7A 0.032 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.055" L x 0.047" W (1.40mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0505
Ratings -
DC Resistance (DCR) 32mOhm Max
Inductance 330 nH