Hogar / Fixed Inductors / LSCNE1608FETR47MA
minImg
LSCNE1608FETR47MA
Taiyo Yuden
Producto No:
LSCNE1608FETR47MA
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 470NH 2A 150 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Inductance 470 nH