Hogar / Fixed Inductors / LSCNE2016FETR68MCB
minImg
LSCNE2016FETR68MCB
Taiyo Yuden
Producto No:
LSCNE2016FETR68MCB
Paquete:
0806
Descripción:
FIXED INDUCTOR 0.68UH SMD MCOIL
En stock : 7990
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 680 nH