Hogar / Fixed Inductors / LSDND3030MKTR47MM
minImg
LSDND3030MKTR47MM
Taiyo Yuden
Producto No:
LSDND3030MKTR47MM
Descripción:
FIXED IND 470NH 4.2A 27 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.3A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 27mOhm Max
Inductance 470 nH