Hogar / Fixed Inductors / LSDND4040JET1R0MM
minImg
LSDND4040JET1R0MM
Taiyo Yuden
Producto No:
LSDND4040JET1R0MM
Descripción:
FIXED IND 1UH 3A 69 MOHM SMD
En stock : 1900
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 69mOhm Max
Inductance 1 µH