Hogar / Fixed Inductors / LSDND4040JET6R8MM
minImg
LSDND4040JET6R8MM
Taiyo Yuden
Producto No:
LSDND4040JET6R8MM
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 1.5A 370MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 370mOhm Max
Inductance 6.8 µH