Hogar / Fixed Inductors / LSDND4040MKT100MM
minImg
LSDND4040MKT100MM
Taiyo Yuden
Producto No:
LSDND4040MKT100MM
Descripción:
FIXED IND 10UH 1.4A 330 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.7A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.4 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 10 µH