Hogar / Fixed Inductors / LSDND4040MKT1R0MF
minImg
LSDND4040MKT1R0MF
Taiyo Yuden
Producto No:
LSDND4040MKT1R0MF
Descripción:
FIXED IND 1UH 3.5A 47 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 47mOhm Max
Inductance 1 µH