Hogar / Fixed Inductors / LSDND5050PKT100MM
minImg
LSDND5050PKT100MM
Taiyo Yuden
Producto No:
LSDND5050PKT100MM
Descripción:
FIXED IND 10UH 1.7A 225 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 225mOhm Max
Inductance 10 µH