Hogar / Fixed Inductors / LSDPD4040WKT1R5MML
minImg
LSDPD4040WKT1R5MML
Taiyo Yuden
Producto No:
LSDPD4040WKT1R5MML
Descripción:
FIXED INDUCTOR 1.5UH SMD MCOIL
En stock : 700
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 31mOhm Max
Inductance 1.5 µH