Hogar / Fixed Inductors / LSDPD4040WKT6R8MML
minImg
LSDPD4040WKT6R8MML
Taiyo Yuden
Producto No:
LSDPD4040WKT6R8MML
Descripción:
FIXED INDUCTOR 6.8UH SMD MCOIL
En stock : 700
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 115mOhm Max
Inductance 6.8 µH