Hogar / Fixed Inductors / LSEPC2012KKTR47M
minImg
LSEPC2012KKTR47M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSEPC2012KKTR47M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0805
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 0.47 UH 4.2A 0.03 OHM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.2 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 470 nH