Hogar / Fixed Inductors / LSEPC2016KKTR47M
minImg
LSEPC2016KKTR47M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSEPC2016KKTR47M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0806
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
FIXED IND 470NH 4.7A 26 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.3A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max
Inductance 470 nH