Hogar / Fixed Inductors / LSQBA201616T100M
minImg
LSQBA201616T100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQBA201616T100M
Descripción:
FIXED IND 10UH 155MA 0.5 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 155 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm
Inductance 10 µH
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz