Hogar / Fixed Inductors / LSQBA251818T102M
minImg
LSQBA251818T102M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQBA251818T102M
Paquete:
1007
Descripción:
FIXED IND 1MH 15MA 24 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 15 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 24Ohm
Inductance 1 mH
Series LSQB
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 2.4MHz