Hogar / Fixed Inductors / LSQBA321818T100K
minImg
LSQBA321818T100K
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQBA321818T100K
Paquete:
1207
Descripción:
FIXED IND 10UH 340MA 0.25OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 340 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.071" W (3.20mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1207
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm
Inductance 10 µH
Series LSQB
Type Wirewound
Package / Case 1207 (3218 Metric)
Frequency - Self Resonant 30MHz