Hogar / Fixed Inductors / LSQBB160808T100M
minImg
LSQBB160808T100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQBB160808T100M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0603
Descripción:
FIXED IND 10UH 80MA 0.36 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 360mOhm
Inductance 10 µH
Series LSQB
Type Wirewound
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz