Hogar / Fixed Inductors / LSQCA201212T100M
minImg
LSQCA201212T100M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQCA201212T100M
Fabricante:
Taiyo Yuden
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 10UH 200MA 1.2 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm
Inductance 10 µH
Series LSQC
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 40MHz