Hogar / Fixed Inductors / LSQCA201212T220K
minImg
LSQCA201212T220K
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQCA201212T220K
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 22UH 130MA 3.7 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.7Ohm
Inductance 22 µH
Series LSQC
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 16MHz