Hogar / Fixed Inductors / LSQCA201616T330M
minImg
LSQCA201616T330M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQCA201616T330M
Paquete:
0806
Descripción:
FIXED IND 33UH 135MA 2.8 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 135 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm
Inductance 33 µH
Series LSQC
Type Wirewound
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 14MHz