Hogar / Fixed Inductors / LSQCA251818T221K
minImg
LSQCA251818T221K
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQCA251818T221K
Paquete:
1007
Descripción:
FIXED IND 220UH 80MA 8.4 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 796 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1007
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.4Ohm
Inductance 220 µH
Series LSQC
Type Wirewound
Package / Case 1007 (2518 Metric)
Frequency - Self Resonant 5.5MHz