Hogar / Fixed Inductors / LSQEA201212T4R7M
minImg
LSQEA201212T4R7M
Taiyo Yuden
Producto No:
LSQEA201212T4R7M
Paquete:
0805
Descripción:
FIXED IND 4.7UH 200MA 0.24OHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm
Inductance 4.7 µH
Series LSQE
Type Wirewound
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz